Motto: Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie Lech Wałęsa
sobota, 03 lutego 2007
Michnik o IPN

"Jestem przekonany, że uchwalona wczoraj ustawa pozostanie na zawsze znakiem wstydu dla tych parlamentarzystów, którzy podnieśli rękę za odrzuceniem prezydenckiego weta"

- w ten sposób Adam Michnik komentował w grudniu 1998 roku decyzję Sejmu umożliwiającą utworzenie Instytutu Pamięci Narodowej.

poniedziałek, 31 lipca 2006

 Geremek nie szkodzi Polsce. Tłumaczenie wywiadu

Pytanie: Jakie są według pana granice krytyki władz. Jak krytykować rząd, by nie szkodzić interesom kraju?

" ...Nikt nie jest uprawniony do udzielania lekcji na ten temat, ani po jednej ani po drugiej stronie.Każdy ma niebo gwiażdziste  nad sobą i imperatyw moralny w sobie ..."

Pytanie: Czyli nie ma granic krytyki własnego kraju za granicą?

" Ja uważam, że poza zasadą mówienia prawdy takich granic nie ma. Na podstawie doświadczenia mogę stwierdzić, iż cenzura zawsze przynosi więcej szkody niż pożytku ludziom, wolności, niepodległemu państwu ..." Bronisław Geremek

Tłumacząc z geremkowskiego na sldowskie: WALCIE SIĘ !

Wywiad z Bronisławem Geremkiem zamieścił dzisiejszy Dziennik.

Zdjęcia profesora nie zamieściłem bo w archiwach same antysemickie są.

piątek, 14 lipca 2006

motto:

Panie Waldku Pan się nie boi

Cała Agora za Panem stoi

Życzenia od waldemara kuczyńskiego:

Piątek 14.07.06
Życzę jak najgorzej! Od jesieni, od dojścia do władzy tych sił, które rządzą, najbardziej wstecznych sił w Polsce, wyrażających Polskę najbardziej odwróconą plecami do współczesności, od jesieni czuję zagrożenie także dla naszej wolności. Nie tylko zresztą ja. Nie mam najmniejszego zaufania do demokratycznych przekonań obecnej władzy. W jej poczynaniach widzę dążenie, jeszcze nie zrealizowane, ale już widoczne, do zlikwidowania państwa prawnego, opartego o rygorystyczny rozdział władz i wolności obywatelskie. To jest największa wartość, przed którą ustąpić muszą wszystkie inne. Państwa nie stworzył Bóg i nie dał mu żadnych praw. Bóg stworzył człowieka dając mu wolną wolę i wara od wszystkiego co tą wolną wolę, czyli wolność, miałoby likwidować.
Dziś dzień zaprzysiężenie rządu Jarosława Kaczyńskiego. Poseł Cymański w telewizji wybrzydzał na polityka SLD, że nie zdobył się na dobre życzenia dla nowego premiera i jego ekipy. Ja się zdobędę. Moim jedynym dobrym życzeniem byłoby, żeby Kaczyńskiego Duch Święty nawiedził i wyleczył z obsesji i jeszcze gorszych przypadłości. Wszystkie inne moje życzenia są złe i nie zamierzam ich ukrywać. Wiem co będzie robił. Życzę porażek na wszystkich frontach, bo każde zwycięstwo tego Układu to porażka Polski i zagrożenie dla wolności. Życzę także porażek gospodarczych, choć za to płacą ludzie. Ale tylko one mogą wstrząsnąć bazą wyborczą tej wstecznej władzy i uniemożliwić dalsze hodowanie Chwasta zwanego IV RP. Tylko one mogą przerwać wciąganie Polski w przedwczorajszy matecznik. To się już dzieje. Nasi partnerzy za miedzami i trochę dalej patrzą, przecierają oczy ze zdumienia i nie wierzą, a uwierzywszy zaczynają pukać się w czoło i pękać ze śmiechu. A ta Nasza Polska, spod Naszego Dziennika i Koalicji, pewnego dnia powie im; jak się wam nie podoba to mamy Was w dupie, występujemy z tej Waszej Łże-Europy. Prawdziwa Europa to my i my sobie ją tutaj sami stworzymy nad Wisłą.
Poza nawiedzeniem przez Ducha Świętego, wszystkiego złego Panie Premierze.
Ten wpis został opublikowany piątek, lipiec 14th, 2006 at 10:25 am . Możesz śledzić komentarze do tego wpisu za pomocą linku RSS 2.0 . Możesz zostawić komentarz, lub śledzić je z własnej strony.
Skomentowano 18 razy to “Piątek 14.07.06 Życzę jak najgorzej!”

poniedziałek, 09 maja 2005

Marek Edelman

"To są źli ludzie. Jak ktoś jest z prawicy i jest radykalny, to on jest z
charakteru zły... Bo dobrzy są u nas"

wtorek, 26 kwietnia 2005

Z cyklu : Przysłowia Polskie

"Przygadywał Kocioł Garnkowi" czyli...

"Fanatyk Idealista zanim sięgnie po miecz , najpierw sięga po błoto. Zanim wroga unicestwi, musi go odczłowieczyć, splugawić."  ADAM MICHNIK

poniedziałek, 25 kwietnia 2005

Marek Belka:

 "Opozycja jest cztery razy głupsza od najgłupszego rządu, bo czym się zajmuje? - psuciem! To koszmar być posłem opozycji, ja bym tego nie potrafił, chyba bym się pociął"

teraz na blogu

Nie czytam czerwonego szmatławca reaktywacja statystyki www stat.pl www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza Prawy Prosty - galba.net.pl Gazeta Polska Kataryna.blox.pl Haribu.blog.onet.pl Geralt.blox.pl Dokwadratu.blogspot.blox.pl Cyberowca.blogspot.com Homester.blox.pl Foxx.salon24.pl reaktywacja
wolnosc.dla.tiszerta.com
Skopiuj CSS