Motto: Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie Lech Wałęsa
Blog > Komentarze do wpisu
Tusk buduje mosty...ekspresowo

Czytam dzisiaj sprawozdania mediów z zawieszenia  wiechy  przez Donalda Tuska na gdańskim stadionie.  Przy okazji Donald  Tusk  dał dziennikarzom próbkę  wiedzy o swoim  mateczniku.

"Przypomniał, że otworzy za kilka dni w Kwidzynie most na Wiśle w Kwidzynie. "Czy może być coś piękniejszego dla narodu i jego przywódców wtedy gdy są warunki aby marzenia się spełniały (...) Te plany są ambitne i dotyczą strategii na dziesiątki lat" - powiedział."

Informacja jest dość elektryzująca dla  zainteresowananych tematem gdyż;

 

"Zarząd Budimeksu SA informuje, że w dniu 15 lipca 2010 r. otrzymał od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku informację o wyborze oferty Konsorcjum Budimeksu SA (lider) i Ferrovial Agroman SA jako najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na roboty budowlane: „Budowa mostu przez rzekę Wisłę koło Kwidzyna wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 90”.

* Wartość kontraktu: 250.818.286,15 PLN netto

* Termin rozpoczęcia robót: nie później niż 30 dni po podpisaniu umowy

* Termin zakończenia robót:27 miesięcy

* Okres gwarancji: 60 miesięcy

 

Pomyślcie sobie: premier jedzie otwierać most a tu okazuje się że  tak naprawdę jedzie na rozpoczęcie budowy.  Jak w najlepszej komedii  o czasach realnego socjalizmu.

żródło Tutaj

sobota, 24 lipca 2010, adax4
Tagi: Kwidzyn Tusk most

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: xxx, *.xdsl.centertel.pl
2011/01/04 16:23:49
To tak jak Hanka Gronkowiec-Walc otworzyła tuż przed wyborami w Warszawie II linię metra. Linia otwarta , tylko brak tunelu i wagoników. :-)
teraz na blogu

Nie czytam czerwonego szmatławca reaktywacja statystyki www stat.pl www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza Prawy Prosty - galba.net.pl Gazeta Polska Kataryna.blox.pl Haribu.blog.onet.pl Geralt.blox.pl Dokwadratu.blogspot.blox.pl Cyberowca.blogspot.com Homester.blox.pl Foxx.salon24.pl reaktywacja
wolnosc.dla.tiszerta.com