Motto: Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie Lech Wałęsa
Blog > Komentarze do wpisu
Wałęsa na prezydenta?

No to uważajcie co zacznie się w pogrzebie.  Z oczywistych powodów Bronisław Komorowski nie ma szans   wyborach. Konfrontacja z  tą Polską , która wyszła na ulice i przeżywa ból nie daje mu na to najmniejszej szansy. I tu pojawia się  nasz Wódz.  Pierwsze co żrobił to wycofał  powództwa przeciko Lechowi Kaczyńskiemu.  Mimo, że z oczywistych powodów, śmierć pozwanego powoduje umorzenie  sprawy z automatu. A  dzisiaj udzielił wywaidu, który należy odczytywac jako   deklarację udziału w przyspieszonych wyborach.  Jeżeli  stanie się tak, to będziemy świadkiem niebywałego wydarzenia. Ci którzy byli zaprzysięgłymi wrogami Wałęsy w czasie tamtej prezydentury  jutro  być może staną się jego  entuzjastycznymi promotorami.   Więcej, ta częśc wyborców, kóra go w latach 90 tych  nienawidziła, szydziiła z niego, dzisiaj będzie go wynosić po niebiosa.  Nie wiem czy to się mu uda, ale  Wałęsa sądzi że jest szansa na powrót do polityki.

Czy Wałęsa  ma szanse na uznanie go przez  salon, PO, lewicę?  Oczywiscie , że tak. Po 10 latach liftingu Wałęsa to perła w koronie III RP. Odwrotnie  niż w  latach  90 tych, w pełni sterowalny  a przy tym idealny do pilnowania  żyrandola w Pałacu Prezydenckim.

Na przeszkodzie  tym wielkim aspiracjom może stanąć tylko agenturalna przeszłość. Na nieszczęście właśnie w tym tygodniu odbyła się rozprawa  Wałęsa  kontra Wyszkowski gdzie zeznawał   major  SB Janusz Stachowiak. Najważniejsze w tych zeznaniach wcale nie jest to, że Wałęsa "przysięgał na krzyżyk", brał pieniadze  za swoje donosy. Dyskwalifikujące  dla jego prezydenckich aspiracji jest to , że  ci spośród depozytariuszy wiedzy o Bolku , którzy chcieli złamać zmowę milczenia byli prześladowani , ciągani po sądach.

Ale to co dla normalnych, przyzwoitych ludzi jest  dyswalifikacjią    w polityce to dla  Michnika , Tuska itp to raczej przepustka  do wielkiego świata.

 

http://www.wprost.pl/ar/192628/Walesa-chce-wrocic-do-polityki/

http://niezalezna.pl/article/show/id/33094

sobota, 17 kwietnia 2010, adax4

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/04/19 15:22:02
Też tak ze zgrozą pomyślałem - że Bolek zapragnie kandydować.

PS. Usuń proszę z linków galba.net.pl ponieważ zrezygnowałem z tej domeny i nie jestem jej właścicielem - teraz to atrapa postawiona przez kogoś, kto liczy, ża na niej zarobi.
-
Gość: Vor, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/26 20:45:57
Lech Wałęsa jest kimś naprawdę niezwykłym w historii Polski .Stoi w jednej linii z Józefem Piłsudskim czy Janem Pawłem II a jego bohaterstwo w trudnych czasach możemy porównywać do bohaterstwa rtm.Pileckiego. Jego wielkość można poznać m.in. to tym jaki ma stosunek do swoich oponentów. Mimo lat opluwania Go przez "braci mniejszych" bez wahania zgodził się aby ten człowiek będący prezy-dętem Polski stanął u jego boku mimo tego iż jest ocztwiste ,że kartoflowi zależy tylko na przywłaszczeniu choć odrobiny sławy Człowieka Dzięki Któremu Upadł Komunizm. LECH jest człowiekiem , którego życie wyznacza nam , polakom standardy moralne i uczy nas głębokiego i bezkompromisowego patriotyzmu. Karły moralne które ośmieliły się GO oczerniać ,no cóż ,gul mógł im skoczyć i krew zalać ! ! Czasem (trochę) jest mi ich żal ,tak jak komuś kto wygrał jest żal przegranego. LECHU- Żaden kartofel nigdy Panu nie dorówna .Wtedy gdy Pan walczył o wolną Polskę ci ludzie siedzieli w mysich (a może krecich ! ) norach lub u mamusi za piecem w nie wiadomo jakim cudem zdobytym mieszkaniu na Żoliborzu . Ci ,którzy nie robili nic a ,co gorsza, nawet bruździli przeciwko Panu ,przeciwko wolnej Polsce próbują zniszczyć tych którzy wtedy się nie bali !Tak będzie wyglądała historia Polski jeśli pozwolimy rządzić kartoflom. Lludzie tacy jak autor powyższych enuncjacji naplują na wszystko co dla naszego narodu jest święte .MY, POLACY NIE POZWOLIMY NA TO. PANIE PREZYDENCIE- NARÓD JEST Z PANEM
-
Gość: antybolek, 94.78.189.*
2010/05/09 00:02:44
MY POLACY MAMY BOLKA 'DOKLADNIE TAM'
teraz na blogu

Nie czytam czerwonego szmatławca reaktywacja statystyki www stat.pl www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza Prawy Prosty - galba.net.pl Gazeta Polska Kataryna.blox.pl Haribu.blog.onet.pl Geralt.blox.pl Dokwadratu.blogspot.blox.pl Cyberowca.blogspot.com Homester.blox.pl Foxx.salon24.pl reaktywacja
wolnosc.dla.tiszerta.com