Motto: Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie Lech Wałęsa
Blog > Komentarze do wpisu
Bankructwo Unii Europejskiej czyli o nowożytnym kolonializmie

 

Wydawało się, tak nam przynajmniej od dwudziestu lat wbijano do głowy, że UE to jedna wielka rodzina. Że dzięki wejściu do UE uzyskamy bezpieczeństwo, że nasza gospodarką włączona w europejski krwioobieg będzie gwarantowała nam rozwój i dobrobyt.

Tymczasem nastał kryzys i naocznie widac jak UE radzi sobie z kurczeniem się gospodarek krajowych. Ano zupełnie sobie nie radzi. Nikt nie jest zainteresowany pomocą bankrutującym krajom na wschód od Polski, warto pamiętać: także pełnoprawnym członkom Unii Europejskiej. Okazuje się, że w dobie kryzysu patrzy się tylko pod kątem interesu gospodarki swojego kraju. Nadpobudliwy prezydent Frezydent ( flagowy przykład ADHD) chce wspomagać swoją gospodarkę ale tak aby nie korzystali z niej pracownicy zagranicznych ekspozytur francuskich firm. Niemcy na kolejne dwa lata zamykają swój rynek pracy. Przykłady narodowych egoizmów wielkich z UE można mnożyć. Można postawić tezę, że rozszerzenie Unii jest chwalebne wtedy kiedy wiąże się to z pozyskiwaniem nowych rynków , możliwością przejmowania ważnych struktur gospodarczych, banków , mediów itp. Oczywiście w czasie tego nowożytnego aktu kolonializmu mówi się tubylcom o wspólnym europejskim domu i innego tego typu popierdółki, które nie mają żadnego znaczenia gdy kończy się koniunktura. Wtedy okazuje się, że każdy liczy tylko na siebie a te kraje które uważały, że złapały Pana Boga za nogi znajdują się w dramatycznej sutyacji bo bez instrumentów ( banki, media) pozawalających na obronę przed gospodarczą ruiną.

sobota, 21 lutego 2009, adax4

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
zawszeniepotrzebny
2009/02/21 18:50:18
A czego byś oczekiwał? To chyba normalne,że każdy musi martwić się NAJPIERW o siebie, co?! Jeśli nazywasz to bankructwem UE, to powinieneś mówić też o bankructwie USA (wpierwszej kolejności!), bankructwie azjatyckich "tygrysów" i w sumie wszystkich krajówświata, prawda?

A może... jest to bankructwo chorego systemu gospodarczego (brata bliźniaka komunizmu, bo też podstawy gospodarki wzięte są "z sufitu"), czyli kapitalizmu, co? Z tą tezą zgodziłbym się w pełni!!! :)
-
2009/02/23 13:51:30
już jakiś czas temu dawałem odpór euroentuzjastom świecie wierzącym że teraz to będzie luz blues, każdy każdego będzie przyjmował z otwartymi ramionami i w ogóle. Proponowałem poczekanie i zobaczenie jak ta "rodzina" będzie wyglądać gdy coś zacznie trzeszczeć. No i właśnie widzimy. Tak jak swego czasu pisałem: każdy zacznie grabić do siebie i dbać przede wszystkim o gospodarkę swojego kraju. No oczywista każdy prócz lemingowatych euroentuzjastów, znaczy młodych wykształconych z wielkich miast,dość rozpanoszonych u nas.
-
Gość: Jacek Michal, *.dyn.iinet.net.au
2009/03/28 00:47:38
To bylo do przewidzenia, tylko ze michniki zrobily ludziom wode z mozgu - patrz zawszeniepotrzebny.
Milo widziec ten blogu aktywny.
Pozdrawiam
-
Gość: Maciej, 201.208.242.*
2009/03/28 01:30:01
Dlatego wlasnie jak najszybciej trzeba zapomniec o narodowych sentymentach i po prostu wprowadzic jeden wspolny europejski rzad i budzet. Jedna Europa, jedno Euro, jedna gospodarka.
-
Gość: jacek, *.chello.pl
2009/04/01 23:32:55
populizm. sugeruje spojrzec na wszystkie traktaty o unii bo wiele mozliwych prob zalagodzenia kryzysu blokuje nic innego jak wlasnie te traktaty. proponuje spojrzec tez na projekt tr. lizbonskiego gdyby wszedl w zycie a nie padl przez irlandczyków wiele rozwiazan latwiej by bylo wprowadzic wczesniej
-
Gość: andrzej, *.lab.os3.nl
2010/02/16 13:19:46
Trochę nie na temat, ale myślę, ze to istotne względem artykułu jaki tu czytałem kiedyś.

Rozmowa:

"Jaka nienawiść antysemicka? Co to sie w księdzu uchodzącym powszechnie za Polaka odezwało? (ks. Isakowicz-Zaleski) Czy ksiądz nie jest za bardzo zmęczony od tego pisania ksiazek o księżach-kapusiach, donosicielach do SB?
Kogo chce poniżyć zapowiadając publicznie, że doniesie do prokuratury na Polaka?
Jaka nienawiść antysmicka? Co to sie w ksiedzu uchodzacyxm powszechnie za Polaka odezwalo?
Czy w stwierdzeniu: żydy wyzywają się od chamów jest coś obraźliwego, jeżeli to ksiądz katolicki Tadeusz Isakowicz-Zalewski zarzucił Polakowi bezpodstawnie chamskie zachowanie, a potem udzielil jakiejs anonimowej kancelarii adwokackiej pisemnego pelnomocnictwa i dokonal przekierowania? A do czego im te przekierowanie? Czy ksiadz nie za bardzo sie przejął przeroznymi rolami, w ktorych w Polsce po proznicy wystepuje? Czy nie lepiej sie pomodlic o zbawienie Duszy? Albo Msze odprawic za Ojczyzne?

Nieobyczajnie zachowal sie wczesniej tadeusz@isakowicz.pl a teraz prezes@albert.krakow.pl

Idz precz od niego, Szatanie----- Original Message -----
From: Prezes
To: kulturzentrum1-owner@yahoogroups.de ; zuz@rogers.com
Cc: sowa@yahoogroups.de ; sowa-frankfurt@googlegroups.com ; kulturzentrum@yahoogroups.de ; kulturzentrum_@yahoogroups.de ; kulturzentrum1@yahoogroups.de
Sent: Friday, February 12, 2010 5:48 PM
Subject: Re: [sowa] zydy wyzywaja sie od chamow: Tadeusz Isakowicz-Zaleski

W takim układzie, ze względu na antysemicką nienawiść i publiczne poniżanie innych osób, zgłaszam sprawę do Prokuratury. W Internecie nie ma anonimowości, gdyż poprzez IP łatwo ustalić nadawcę, nawet, gdyby jego komputer nadawczy był zlokalizowany w obcym państwie. Od tej pory wszystkie e-maile z Państwa grup pocztowych, wysyłane na moje dwie skrzynki są automatycznie, przekierowywane sa automatycznie na jedną z kancelarii adwokackich, której udzieliłem pisemnego pełnomocnictwa.

Teraz proszę sobie pisać do woli.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

źródło:
ochaby.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?210851


Ps . Jest wielu donosicieli wśród księży (pochodzenia żydowskiego), teraz wiemy kim jesteś naprawdę księże donosicielu na polaków. Zaczynam wątpić w szczere intencje dotyczące polaków na kresach. Czy gdyby nie było tam żydów, wspomniałby ksiądz polaków?
-
najlepszy-katolik
2010/03/19 11:58:02
Czy boisz się prawdy?
Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
Pozdrawiam. Tadeusz katolik
Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.
tradycja-2007.blog.onet.pl/
-
Gość: asker, *.devs.futuro.pl
2010/04/02 09:42:52
zobaczymy jak to bedzie...czas pokaze ;)
-
2014/01/29 12:00:28
Widmo, przynajmniej w mediach, póki co ucichło. Nie jest to wprawdzie realna poprawa, jedna chyba Unia się utrzyma. To kluczowe spotkanie "głębsza integracja albo desintegracja" jednak się opłaciło ;) Ogólno europejski Pity 2013 program też przegłosowali - cudownie :)
teraz na blogu

Nie czytam czerwonego szmatławca reaktywacja statystyki www stat.pl www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza Prawy Prosty - galba.net.pl Gazeta Polska Kataryna.blox.pl Haribu.blog.onet.pl Geralt.blox.pl Dokwadratu.blogspot.blox.pl Cyberowca.blogspot.com Homester.blox.pl Foxx.salon24.pl reaktywacja
wolnosc.dla.tiszerta.com