Motto: Miała być demokracja a tu każdy ma własne zdanie Lech Wałęsa
Blog > Komentarze do wpisu
Cejrowski olewa Polskę

Ciemnogrodzianin z Kociewia, twórca WC Kwadrans, piewca swojskości, patriotyzmu, wartości rodzinnych postanowił zrezygnować z polskiego obywatelstwa. Główna motywacją jest rozpierające Cejrowskiego poczucie wolności i chęć ucieczki przed podatkami. Jest jeszcze tłumaczenie o tłamszącej Cejrowskiego Unii Europejskiej. Co ciekawe, większość fanów Cejrowskiego decyzją Mistrza jest zachwycona. Tak jak do tej pory w slalomie między mikrofalówką, wypasionym laptopem i jakuzzi w SPA znajdowali chwilę wytchnienia w marzeniu o romantycznej przygodzie tak od teraz będą marzyć o porzuceniu kraju i pójściu drogą swojego Mistrza. Najgorsze że epidemia może przybrać iście apokaliptyczne rozmiary. Rajdowcy z Rajdu Paryż - Dakar osiedlą się w Maroko i przejdą na islam, naukowcy ze stacji na Spitsbergenie przejdą na eskimosizm; strach pomyśleć czym się to może skończyć. Można bardzo łatwo , bo przy pomocy zaledwie kalkulatora, obliczyć ile potrzeba Boeingów 737 aby przewieźć, powiedzmy w ciągi roku 40 milionów sfrustrowanych Polaków, do krajów o niższych podatkach, gdzie nie ma jesienno zimowej pluchy, gdzie Unia nie sięga z biurokratycznymi mackami. No ale to już nie problemem obywatela dorzecza Amazonki.

Ale prawda może być też bardziej prozaiczna. W swoim wpisie Cejrowski zapewnia fanów, że nadal tyle samo czasu będzie spędzał w Polsce, wydawał ( i sprzedawał ) książki, występował w mediach. Może zauważywszy popularność polsko korzennych gości Moniki Richardson postanowił pójść tą drogą?

Nie wiem jaka jest prawda. Wydaje mi się, że Cejrowski po zdjęciu z anteny WC Kwadrans ugiął się przed presją warszawki i polit. poprawnych mediów. Nie zdecydował się na zmarginalizowanie, zgrabnie odciął się od głoszonych przez siebie poglądów na temat życia w Polsce na rzecz opisywania życia w najbardziej odległych zakątkach świata. Taka niekontrowersyjna tematyka, ciekawa narracja pozwoliła przykryć pamięć Pierwszego Kowboja RP i otworzyła drogę do TVN Style i kretyńskich wodewili

Cóż, szczęść Boże Cejrowskiemu na nowej drodze życia.

Co smaczniejsze cytaty z Mistrza:

"
1. Moja emigracja nie będzie miała wpływu na produkcje programów dla telewizji, bo to przecież wszystko jedno, czy na zagraniczny plan zdjęciowy wyjeżdzam z Polski, czy z zagranicy, prawda?

2. Moja emigracja nie będzie miała wpływu na pozostałe moje aktywności, czyli audycje w radiu, pisanie książek, występy itd, bo przecież juz od kilku lat wiele miesięcy każdego roku spędzam za granicą, a jednak udzielam się w polskich mediach. Teraz po prostu będę przyjeżdzał do Polski (jako obwatel innego pastwa), a nie wracał do Polski (jako obwatel RP). Liczba miesięcy spędzanych w kraju sie nie zmieni. Zakres aktywności w mediach też nie. Zmieni sie jedynie mój paszport, oficjalne miejsce stałego pobytu, a przedwe wszystkim miejsce i WYSOKOŚĆ płaconych przeze mnie podatków.

I o to właśnie chodzi z tą moją emigracją - o swobody gospodarcze i obywatelskie. Jako obywatel Unii Europejskiej jestem spętany przepisami, biurokracją i rabowany z majątku za pomocą fiskusa. Zrzucając unijny paszport wyzwalam się.

 

A do Polski nadal będe miał prawo przyjeżdżać kiedy mi się spodoba i przebywac tu tyle miesięcy ile dotychczas, bo mam tu firmy, trochę majatku, rodziców i Publiczność.

ergo: Z Waszego punktu widzenia nic się nie zmieni - po prostu będę miał inny paszport w kieszeni."

 

sobota, 29 marca 2008, adax4

Polecane wpisy

  • Wieluń a nie Westerplatte - 60 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

    Pojawiają się dobre pomysły uprawiania tzw polityki historycznej. Na wczorajszej konferencji prasowej Zalewski, Ujazdowski i Selin zaproponowali europejski wymi

  • Scenka

    Późny wieczór. Właściwie noc. Premier Dorn, strudzony dniem, ogląda TVN 24 i mruczy: - zalejemy Was oceanem miłości, -zalejemy Was oceanem miłości, -zalejemy Wa

  • Głosuj na Haribu

    Blog Adama Haribu ma szansę na zwycięstwo w kategorii Najlepszy Blog Polityczny Onetu. Wszystkich czytelników zapraszam do oddania głosu . Zalecam głosowanie

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: weronika, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/03/29 11:28:40
Nie dziwię mu się. Jest wolnym człowiekiem i może wybrać kraj jaki chce. Bez obawy, wszyscy nie wyjadą. Zostaną nieudaczniki, starcy i żądni "wadzy" libertyńscy tuskowcy\, którym ci pozostający nie zagrożą wolnym myśleniem. Bo już najbardziej przedsiębiorcy wyjechali (młodzi, wykształceni, bez perspektyw).
-
Gość: t3d, *.chello.pl
2008/03/29 12:39:10
Działanie Cejrowskiego jest dla mnie krokiem mającym zademonstrować jego niezadowolenie z obecnej sytuacji i z tego co się dzieje z naszą suwerennością. Jeśli prezydent i premier są gotowi oddać naszą suwerenność za kilka euro dotacji i głodne obietnice, to dlaczego Cejrowski nie może rozstać się z paszportem. Polakiem i tak będzie z narodowości - myślę że o wiele lepszym, uccziwszym i godniej nasz naród reprezentującym niż większość tych którzy mają polskie obywatelstwo.

Dodam tylko, że sam coraz mniej się identyfikuję z Polską jako organizmem politycznym, ale tradycji za nic się nie pozbędę.
-
Gość: leon, *.cust.tele2.pl
2008/03/29 12:43:41
Cejrowski w "Warto rozmawiac" (archiwum video tego programu)
Mocne jak na TV publiczną.

www.itvp.pl/video.html?channel_id=499&site_id=726&genre_id=503&form_id=479&video=31884
lub
tiny.pl/lbx6
-
Gość: t3d, *.chello.pl
2008/03/29 12:43:55
PS. Poza tym proszę zauważyć że Cejrowski nadal drąży tematy polityczne, nawet w swych "zagranicznych" programach. Co i rusz mówi coś w stylu "zobaczcie jak pięknie można budować domy bez ministrestwa budownictwa", lub też "gdyby sanepid tu był to by tak nie pozwolił". Widać że nadal pozostał wierny swoim ideałom, tylko że nimi nie jest państwo polskie ze swoim rządem, a wartości takie jak prawda i wolność.
-
Gość: Kalaster, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/03/29 19:00:45
Znam takich którym wyjazd 40 mln polaków marzy się od bardzo dawna.Momentalnie powstały by synagogi itp.itd.Problem jest tylko jeden - kto by na nich pracował wszak w Izraelu potrzeby są nadal ogromne.
-
2008/03/29 21:48:47
Można mieszkać w każdym zakątku świata nie pozbywając się polskiego obywatelstwa. Cejrowski chce prowokować. Tym razem zdaje się przekroczył pewną granicę. Lubiłem jego programy za ciekawy, niebanalny przekaz.
Jeśli chodiz o podatki, to zdaje się Cejrowski się myli. Bo jeżeli będzie w Polsce zarabiał, to będzie musiał w Polsce płacić podatki - chyba, że jest obywatelem kraju, z którym Polska ma umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Tak czy inaczej - żałosne to i śmieszne.
Nie mieszkam w Polsce od kilkudziesięciu lat, ale polskiego obywatelstwa nie wyrzeknę się nigdy. Nawet, jeżeli miałoby mi to utrudnić nieco życie. To kwestia - nie wiem jak to nazwać - lojalności?, uczuć?, poczucia zdrady?, poczucia więzi?, bycia Polakiem?
Pozdrawiam
-
2008/03/29 22:24:08
Jan Mucha

Podobne Twoim uczucia kierowały mną przy pisaniu tego wpisu
-
Gość: Gorol ze ?l?ska, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/03/30 11:30:29
niestety mam wrażenie, ze Cejrowski dorabia ideologię do bradziej przyziemnych rzeczy - właśnie tych mniejszych podatków. Bardzo mnie zaś rozśmieszył wpis Weroniki, ze z Polski wyjechali najlepsi - młodzi i wykształceni. Młodzi na pewno - wykształceni w tym sensie, ze mają dyplomy róznych uczelni typu WSI w każdej wsi. A jakie mają kwalifikacje pokazuja pracą, którą wykonują - na zmywaku, oraz swoim gremialnym głosowaniem na Tuska bo cuda obiecał. Ludzie naprawdę wykształceni nie dali się na to nabrać.
-
2008/03/31 12:56:34
Wierny do konca swoim przekonaniom, kocha wolność? Nie godzi się na socjalizm UE? Tak protestuje, ma prawo. Mimo tego kroku chyba jednak robi wiele dla Polski.

Pytanie dla sceptyków - kto jest wiekszym "zdrajaca" Cejro czy pilkarz zrzekajacy sie obywatelstwa by grac w obcej reprezentacji? Cejro nie gra na wlasna bramke, mimo ze zmienil obywatelstwo;) Nie wiem czy pochwalam ale napewno staram sie zrozumiec.
-
dixiet.blog.onet.pl
2008/03/31 15:18:03
Nie widzę powodu do rozdzierania szat. Cejrowski, na włąsne zresztą życzenie (jak wtedy, gdy wystapił w TV boso, popijajac z "bombizi") jest błaznem. Inteligentnym Błaznem. Mogę spokojnie pisać z dużej litery, czemu nie? Często mnie irytował, ale też w jednej ze swoich książek przeprowadził zgrabne przeciwstawienie "Boga-Honoru-Ojczyzny" - "Równosci-Wolnosci-Braterstwu". Czapki z głów!
Wolę go niż Łysiaka, który w swoim kabotyństwie i grafomanii nie jest w stanie zdobyć sie na autoironię.
Ale mi się dostanie!!!
Dixi
-
Gość: roman zabawa, 87.206.168.*
2008/04/02 11:27:19
Szczerze oburzonemu autorowi życzę dalszego tkwienia w błogiej nieświadomości na co zaniedługo będą szły jego pieniądze z płaconych podatków (na obsługę pedalskich ślubów, bezpłatną aborcję, homopropagandę w szkołach itp. itd.).

No chyba, że autor jest lewackim aktywistą na państwowym wikcie. Wtedy "opór Cejrowskiego" w masowym wykonaniu może rzeczywiście go zasmucić...
-
2008/04/02 13:55:20
romanie poczytaj najpierw inne wpisy na tym blogu zanim zaczniesz od lewaków wyzywac bo dosc smieszny sie stajesz.
-
Gość: roman zabawa, *.chello.pl
2008/04/03 14:26:38
Czytam od dawna... To była zwykła ironia pod adresem tzw. państwowców, co to w gębie są tacy prawicowi, że ho ho, a bronią biurokracji centralnej jak nie przymierzając unijna socjaldemokracja.

A coś mniej merytorycznego poza kwestią mojego ośmieszenia się? Np. odniesienie się do tego jak prawicowiec i katolik będzie się czuł patrząc na finansowanie pigułek wczesnoporonnych z własnych podatków? Będzie się czuł dobrze, bo w myśl sugestii autora - nie olewa Polski?


-
2008/04/03 17:45:05
romanie - to juz nie do mnie pytania, bo jak zauwazysz wyzej poperam wybor Cejrowskiego i go rozumiem. Nie zgodzilem sie tylko na wytykanie Adaxa od lewakow bo nim nie jest;)
-
2008/04/03 20:16:31
Ja nie wiem co sie stało Cejrowskiemu.
Lubiłem go, szanowałem.
Rok temu ścisnąłem mu łape w Krakowie.

Ale cos najwyraźniej mu sie stało. Dopadły go uroki konsumpcyjnego stylu zycia wokól? Starośc? Efekt przebywania w towarzystwie ekipy TVNStyle?

Pierwsza lampka ostrzegawcza zapaliła mi sie, gdy WC powiedział, ze nie widzi nic zdrożnego w prowadzeniu programu w TVNStyle, bo to taka rodzinna telewizja, takie rodzinne programy tam nadają...

Panie Wojtku, bój sie Pan Boga! Przedsionki piekła tez ponoć pachną cudownie, dopiero dalej odór sie zaczyna...
Ale dostrzec w TVN-ie rodzinnośc? To chyba jednak starość i starcza ślepota.


Z innej beczki:

Niech ktos wreszcze opisze tę sprawę, skrupulatnie pomijaną przez wszystkie media.
www.w-obronie-flagi.polonews.pl/

-
Gość: roman zabawa, *.chello.pl
2008/04/04 17:12:19
romanie - to juz nie do mnie pytania, bo jak zauwazysz wyzej poperam wybor Cejrowskiego i go rozumiem.

rzeczywiście, przeczytałem wypowiedź bez zwrócenia uwagi na autora - pardonsik.


W każdym razie jestem ciekaw, co oburzeni postępowaniem Cejrowskiego odpowiedzieliby na zadane pytanie :)
-
Gość: , *.pop.e-wro.pl
2008/04/04 17:49:21
polecam bo ciekawy www.niezalezna.pl/
-
2013/01/25 12:49:52
Ja również olewam Polskę. Dopóki coś się tutaj nie zmieni! Ten kraj na prawdę robi się już męczący. Odpalcie sobie program do pitów i zobaczcie ile podatków mamy w zeznaniu. I to różnych podatków!
teraz na blogu

Nie czytam czerwonego szmatławca reaktywacja statystyki www stat.pl www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanisława Michalkiewicza Prawy Prosty - galba.net.pl Gazeta Polska Kataryna.blox.pl Haribu.blog.onet.pl Geralt.blox.pl Dokwadratu.blogspot.blox.pl Cyberowca.blogspot.com Homester.blox.pl Foxx.salon24.pl reaktywacja
wolnosc.dla.tiszerta.com